وب سایت رسمی هیات تای کیک بوکسینک استان مازندران - مقالات آموزشی سایت

منوی اصلی

· صـفـحـه اصــــلـی
بیوگرافی تای کیک بوکسینک
معرفی مسئولین هیأت تای کیک بوکسینک شمال ایران :
اعضاء هیات رئیسه
مجمع اجرایی

معرفی هیأت تای کیک بوکسینک استان گیلان :
اعضای هیات رئیسه
مجمع اجرایی
بیوگرافی تای کیک بوکسینک کاران گیلان
هیات شهرستانها
شهرستانهای گیلان :
هیأت شهرستان رشت
هیأت شهرستان لاهیجان
هیأت شهرستان لنگرود
هیأت شهرستان آستانه
هیأت شهرستان رودسر
هیأت شهرستان رودبار
هیأت شهرستان فومن
هیأت شهرستان شفت
هیأت شهرستان خمام
هیأت شهرستان انزلی
هیأت شهرستان منجیل
هیأت شهرستان هشتپر
هیأت شهرستان املش
هیأت شهرستان چابکسر
هیأت شهرستان رضوانشهر
هیأت شهرستان کوچصفهان
هیأت شهرستان سیاهکل
هیأت شهرستان صومعه سرا
هیأت شهرستان آستارا
هیأت شهرستان طالش

معرفی هیأت تای کیک بوکسینک استان مازندران :
اعضای هیات رئیسه
مجمع اجرایی
بیوگرافی تای کیک بوکسینک کاران مازندران
هیات شهرستانها
شهرستان های مازندران :
هیأت شهرستان آمل
هیأت شهرستان بابل
هیأت شهرستان بابلسر
هیأت شهرستان بهشهر
هیأت شهرستان تنکابن
هیأت شهرستان جویبار
هیأت شهرستان چالوس
هیأت شهرستان رامسر
هیأت شهرستان ساری
هیأت شهرستان فریدونکنار
هیأت شهرستان قائمشهر
هیأت شهرستان محمودآباد
هیأت شهرستان نکاء
هیأت شهرستان نور
هیأت شهرستان نوشهر

معرفی هیأت تای کیک بوکسینک استان گلستان :
اعضای هیات رئیسه
مجمع اجرایی
بیوگرافی تای کیک بوکسینگ کاران گلستان
هیات شهرستانها
شهرستانهای گلستان :
هیأت شهرستان گرگان
هیأت شهرستان علی آباد
هیأت شهرستان کردکوی
هیأت شهرستان بندرگز
هیأت شهرستان بندر ترکمن
هیأت شهرستان مینودشت
هیأت شهرستان گنبدکاووس
هیأت شهرستان آزادشهر
هیأت شهرستان گالیکش
هیأت شهرستان آق قلا
هیأت شهرستان رامیان
هیأت شهرستان کلاله

فروشگاه آنلاین سایت
تــــالار گـــفـتـگــــو
مکانهای آموزشی تحت پوشش
عضویت در وب سایت
گـــالـــری عـکــس و فـیـلـم
مقالات سایت :
مقالات آمـوزشــی
فیزیک بدنی
تفکر و جایگاه آن در هنر رزمی
سیستم های مبارزاتی
تمرکز وجایگاه روان در هنر رزمی
عوامل ایجاد استرس در هنر رزمی
نظم و ارتباط آن با هنر رزمی
ارســال عکس، فیلم و مقاله
ثبت نام در دوره ها
اخبار هیأت
ارتباط با هیأت
ارتباط با طراحان وب سایت
خروج


گفتگوی آنلاین
ارشيو پيغام کوتاه   

 

ترجمه سایت به سایر زبان ها

جملات حکیمانه

نظرسنجی
نظر شما در مورد سایت؟

خوب
خیلی خوب
متوسط
بدنتایج
نظرسنجی ها

تعداد آراء: 30
نظرات : 1909

مقالات آموزشی سایت

 

لیست مقالات آموزشی وب سایت
جهت دانلود مقالات ، روی نام مقاله مورد نظرتان کلیک کنید.


به نام خداوند

ویتامین ها و اهمیت حضورشان در بدن

ویتامین چیست ؟

عناصر و ترکیبات عالی که سبب دگر گشت (( سوخت و ساز بدن ))  اسیدهای آمینه، چربی‌ها و کربوهیدرات‌ها شده ، رشد و نمو و ترمیم سلولهای بدن را امکان پذیر  می‌سازند.

چگونگی وجود یافتن ویتامین ها :

ویتامین ها ترکیبات آلی هستند که در طبیعت توسط تک یاخته ها، سلول های گیاهی و پاره‌ای از جانداران تکامل یافته ، ساخته می‌شوند و سلولهای بدن انسان قادر به ساختن آنها (( ویتامینها )) نیستند .

نوع عملکرد ویتامین ها :

برخی از ویتامینها سبب جذب مواد غذایی در روده می‌شوند و بعضی نیز به عنوان کاتالیزور عمل می‌کنند. عمل آنها بر روی بافتهای اپی تلیال و همچنین استخوان می باشد .

اهمیت وجود ویتامین ها :

وجود ویتامین ها برای تمامی فعالیت های بدن مانند رشد، بازسازی بافت ها و حفظ سلامت ضروری هستند. و چون سلولهای بدن انسان قادر به ساختن ویتامینها نیستند نیاز بدن به ویتامین از محیط زیست صورت می پذیرد که این امر باید بصورت مداوم و به مقادیر لازم با خوردن مواد غذایی انجام گیرد . تعدادی از ویتامین ها به صورت آماده در مواد غذایی که به مصرف می رسانیم وجود داشته ، جذب بدن می شود اما دسته ای از ویتامین ها وجود دارند که به طور آماده در مواد غذایی وجود ندارند و طی واکنشهایی که بر روی آنها صورت می گیرد به ویتامین تبدیل می شوند ، مثلاً وقتی بتاکاروتن وارد بدن می شود مولکول آن می شکند و به دو مولکول ویتامین Aتبدیل می گردد- زمانیکه سبزی های پخته همراه چربیها مصرف می شوند ، ضریب تبدیل بتاکاروتن آنها به ویتامین Aسه برابر می شود- همچنین پیش ساز ویتامین D( که در پوست بدن وجود دارد ) با تابش اشعه آفتاب می تواند به ویتامین Dتبدیل شده ، وارد کلیه شود و به فرم فعال ویتامین Dتبدیل گردد.

چرایی اهمیت ویتامین ها :

بدن ما هر روزه در طی فرآیندهای بیوشیمیایی ضروری برای بدن ، از ویتامین ها استفاده می کند. مصرف ویتامین ها به مقدار لازم ،  به آزاد شدن انرژی از غذای روزانه، رشد، التیام، ترمیم و بازسازی بدن کمک می کند، همچنین کمبود مزمن ویتامین ها به سلامتی لطمه می زند و باعث ضعف و فراهم شدن زمینه ابتلا به بیماری و نهایتا مرگ می شود. این دسته از مواد مغذی نه نقش ساختمانی دارند و نه از متابولیسمشان انرژی تولید می شود اما در متابولیسم و رها شدن انرژی نقش اساسی دارند به عبارت بهتر ویتامینها مواد مغذی نگهدارنده تعادل حیاتی نام گرفته اند و برای تکمیل ساختمان تعداد زیادی از آنزیمها (آنزیمها نقش کاتالیزوری در اعمال حیاتی بدن دارند، یعنی به مقدار کم باعث تسریع واکنشهای حیاتی می شوند، اما وارد واکنش نمی شوند) به ویتامین نیاز است و در صورت عدم وجود آنها ، آنزیمها نمی توانند واکنشهای مربوط به خود را انجام دهند. اهمیت آنها در انجام پدیده‌های حیاتی به اندازه‌ای است که فقدان یا کمبود هر یک از آنها موجب پیدایش اختلالات شدید در یک عضو یا تمام بدن می‌گردد بنابراین تغذیه ناقص و رژیم غذایی نامناسب سبب کمبود یا فقدان یک یا چند ویتامین می‌شود و به بیماریهای مختلف مانند بری بری و پلاگر می‌‌انجامد.

شکل حضور ویتامین ها :

ویتامین ها به دو شکل در بدن دارای حضورند

۱- ويتامين هاي محلول در چربي:

 شامل ويتامين هايA ،D، Eو Kاست. ذخيره اين گروه از ويتامين ها در بدن انسان براي چندين ماه قابل نگهداري و استفاده مي باشد.

جذب این ویتامین ها مشکل است و تابع جذب چربیهاست. بنابراین چنانچه در غذا چربی نباشد و یا جذب چربیها مختل شود ، هضم و جذب این دسته از ویتامین نیز مختل می شود. ویتامینهای محلول در چربی از راه ادرار دفع نمی شوند و مصرف مقدار زیادی از این ویتامینها ممکن است در دراز مدت ایجاد مسمومیت  کند و نسبت به حرارت مقاومت بیشتری دارند .

۲- ويتامين هاي محلول در آب که عبارتند از:

ويتامين C(اسيد اسکوربيک)، B1(تيامين)، B2(ريبوفلاوين)، B3(نياسين)، B6( پيريدوکسين)، B12(سيانوکوبالامين)، اسيد فوليک، بيوتين و پانتوتنيک اسيد.

جذب ویتامینهای محلول در آب آسان است . اکثر این ویتامینها در بدن ذخیره نمی شوند و مازاد این ویتامینها از طریق کلیه دفع می شوند و ایجاد مسمومیت نمی کنند البته نباید مقادیر زیادی از این ویتامینها دریافت کرد؛ به عنوان مثال اگر بدن به مدت طولانی ویتامین Aو Cدریافت کند به این دوز وابسته می شود و اگر به مقدار طبیعی باز گردد نشانه های کمبود و اختلال ایجاد می گردد . مصرف زیاد و مداوم ویتامین Cمی تواند باعث کاهش PHادرار ، بالا بردن خطر ابتلا به عفونت های ادراری، بالا رفتن خطر ابتلا به سنگهای آکسالاده ( مخصوصاً در افرادی که مستعد باشند ) گردد، به علاوه چون جذب آهن را زیاد می کند خطر مسمومیت به آهن هم مطرح می شود.

تعداد ویتامین ها :

تا كنون 13 ويتامينتشخيص داده شده است :

A , C , D, E , K  و 8 نوع ويتامين گروه Bكه عبارتند از:

B1(تيامين) ، B2(ريبوفلاوين) ، B5(اسيد پانتوتنيك) ، B6(پيروكسيدين) ، B12(سيانوكوبالامين) ، B3(نياسين) ، اسيد فوليك (فولات) و تيامين ( H).

ویتامین

عوامل کمبود ویتامین ها :

از جمله عوامل کمبود ویتامین ها عبارتند از :

۱- فقر و سوء تغذیه ، زمانی که غذا به مقدار کافی به مصرف نرسد ، (منظور به حالت کمی ) و یا به مقدار کافی در کمیت به مصرف برسد اما در محتوا عاری از مواد و عناصر مورد نیاز بدن باشد ، بی تعادلی در ترکیب غذایی مصرف شده ، را شکل داده ، سبب می شود تا بدن نتواند نیازهای خود را از آن تامین نماید که در اینجا می گوییم فرد دچار سوء تغذیه شده است ، یعنی در کیفیت کمبودهایی مشاهده می شود ، برای مثال ، بدن انسان در سوخت و ساز خود به ماده ای به نام ید نیازمند است و در مناطق که با کمبود ید مواجه است ، کمبود آن در مواد غذایی خود را نشان داده ، که این امر سبب اختلالات در تیروید و ساختار بدن می شود ، ممکن است فرد به لحاظ کمی از انواع مواد غذایی بهره مند باشد اما غذای او عاری از همه مواد و عناصر مورد نیاز باشد در نتیجه این فرد با فقر نوعی خاص از مواد روبرو خواهد بود که می طلبد آنرا به صورت های مجاز تامین نماید و می بینیم که در کشورهای پیشرفته ید را بر مواد غذایی مورد مصرف عموم همچون نان می افزایند تا این مشکل مرتفع گردد .

۲- اختلال در جذب به علت کاهش اسیدیته معده یا کمبود صفرا : هضم و جذب ویتامینهای محلول در چربی تابع هضم و جذب چربی هاست. بنابراین اختلال در هضم و جذب چربیها موجب اختلال در هضم و جذب ویتامینهای محلول در چربی می شود. مخصوصاً اختلال در ترشح صفرا ، جذب چربیها و ویتامینهای محلول در چربی را مختل می سازد.

۳- اختلال در متابولیسم

۴- مصرف برخی از داروها : استفاده از برخی داروها ممکن است جذب ویتامینها را مختل کند یا دفع آنها را از طریق ادرار تسریع کند و یا ویتامینها را تخریب کند . عواملی که می توانند مقدار ویتامین های مواد غذایی را کاهش دهند ، عبارتند از :

1-آسیاب کردن غلات و گرفتن سبوس آنها ، زیرا  سبوس غلات غنی ترین منبع ویتامین ها است .

2- حرارت و پخت مواد غذایی : ممکن است در اثر حرارت و پخت مقداری از ویتامین ها از بین بروند مثلاً آبکش کردن برنج باعث از بین رفتن ویتامین B1موجود در آن می شود .

3- نگهداری طولانی مواد غذایی، هنگامی که میوه ها و سبزی ها پلاسیده می شوند ویتامینهایشان را از دست می دهند .

مواردی که می توان از مکمل های ویتامینی بهره جست از جمله :

افرادي که فعاليت بدني بالايي دارند و از گوشت و فرآورده هاي گوشتي استفاده نمي کنند، اغلب دچار کمبود ويتامين Dو ويتامين B2و B12مي شوند.

مکمل ويتاميني توصيه شده به ورزشکاران، ويتامين Eاست که يک آنتي اکسيدان قوي است و از آسيب بافت ها جلوگيري مي کند.

- افرادي که مبتلا به عدم تحمل لاکتوز هستند، يعني افرادي که با مصرف شير و فرآورده هاي لبني احساس ناراحتي مي کنند ، اين افراد بايد از مکمل هاي کلسيم و ويتامين B2استفاده کنند .

افرادي که نسبت به برخي مواد غذايي آلرژي دارند مانند تخم مرغ، توت فرنگي، کيوي، گندم و … باید از ویتامینEاستفاده کنند .

ويتامين Kبه مقدار لازم از طريق باكتري بي آزار microflora  ، كه در روده بزرگسالان زيست مي كند ، ساخته مي شود. در نوزادان تازه متولد شده كه اين باكتري وجود ندارد نياز به مصرف ويتامين Kوجود دارد.

ويتامين Dو نياسين نيز در بدن ما ساخته مي شوند ولي هيچ كدام به ميزان مورد نياز براي حفظ سلامت بدن نمي باشند.

به همين دليل بايد از طريق غذا يا مكمل ها تامين شوند.

لازم به ذکر است که ، ويتامين ها هيچ ارزش كالري زايي ندارند و منبع انرژي محسوب نمي شوند بنابراین ورزشکاران نباید به ویتامین ها از منظرگاه تامین انرژی بنگرند.

منابع : رمز سلامت و مجله پزشکی .

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

برای  دانلود مقاله روی لینک زیر کلیک کنید 

تنها کاربران عضو سايت قادر به مشاهده لينک ها هستند.
عضويت در سايت / ورود به سايت

به نام خداوند

 

خواص ویتامین ها و منابع آنها

ویتامینa: این ویتامین برای سلامت چشم ها و رشد استخوان ها موردنیاز است. این ویتامین هم چنین به بهبود عفونت ها کمک می کند و با تقویت سیستم ایمنی بدن و تقویت تولید rnaاین تأثیر را اعمال می کند. ویتامینaدر روغن کبد ماهی، تخم مرغ، میوه ها و سبزیجات به رنگ زرد، هویج، سیب زمینی شیرین، گرمک، هلو و فلفل زرد و انبه به وفور یافت می شود.

- ویتامینb1: به تبدیل گلوکز به انرژی کمک می کند و در برنج قهوه ای، پوست گندم و خشکبار یافت می شود.

- ویتامینb2: به تبدیل چربی ها، پروتئین ها و قند به انرژی کمک می کند و در تشکیل گلبول های قرمز خون مؤثر است. منبع غنی این ویتامین فرآورده های شیری، عصاره مخمر، گوشت ارگانیک تخم مرغ و قارچ است.

- ویتامینb3: این ویتامین به تنفس سلول های بدن کمک کرده و موجب سلامت پوست و حفظ تعادل قند خون است. منابع اصلی این ویتامین غلات سبوس دار، بنشن ها، ماهی، مرغ، بوقلمون و قارچ هستند.

- ویتامینb5: به تولید هورمون ضداسترس کمک می کند و در تقویت سلامت پوست و مو و اعصاب مؤثر است. این ویتامین در تخم مرغ، مرغ، ماهی و سبزیجاتی مثل قارچ، آووکادو، عدس و دانه آفتاب گردان به وفور یافت می شود.

- ویتامینb9: یا فولیک اسید برای زنان باردار بسیار ضروری است و به ساخته شدن dnaو پروتئین کمک می کند. منابع این ویتامین جگر مرغ، اسفناج، لوبیا قرمز، چغندر، نخود فرنگی، آووکادو و آب کوجه فرنگی هستند.

- ویتامین b6: به عنوان ویتامین ضدافسردگی شناخته شده است که به خون سازی نیز کمک می کند و برای سوخت و ساز پروتئین و عملکرد سیستم عصبی حیاتی است. منابع اصلی آن شامل گوشت، ماهی آزاد، موز، کلم بروکلی، کلم و تمام سبزیجات با برگ سبز رنگ هستند.

- ویتامین b12: به سلامت سیستم اعصاب و رشد سالم و تولید گلبول های قرمز خون کمک می کند. ویتامینb12در روده ساخته می شود. این ویتامین تنها در منابع گوشتی یافت می شود و کسانی که فقط از سبزیجات استفاده می کنند اغلب با کمبود این ویتامین مواجه می شوند.

- ویتامینc: به بهبود بافت ها و شکل گیری استخوان ها و دندان ها کمک می کند و هم چنین سرشار از آنتی اکسیدان است. سبزی و میوه های مثل لیمو، توت فرنگی، طالبی، انگور، نخود، بروکلی، فلفل و مرکبات دیگر سرشار از این ویتامین است.

- ویتامینe: مصرف دوز مناسب این ویتامین از سمی شدن کبد جلوگیری می کند و یک آنتی اکسیدان مهم برای حفاظت از سلول ها است. سویا، بروکلی، سبزیجات سبز رنگ، دانه آفتاب گردان، خشکبار و بنشن از غنی ترین منابع این ویتامین هستند.

- ویتامین k: در فرآیند لخته شدن خون مهم است که بیشتر در خانواده کلم ها، گوجه فرنگی، بنشن از غنی ترین منابع این ویتامین هستند.

- ویتامین d3: برای سوخت و ساز و شکل گیری استخوان ها و دندان ها ضروری است و جذب کلسیم را ارتقا می دهد. این ویتامین براثر تابش نور آفتاب به پوست در بدن تولید می شود. در موارد کمبود نور آفتاب مصرف ماهی، ساردین، تن، تخم مرغ و یا مکمل های این ویتامین توصیه می شود.

منبع : worldfood

 

 

 

بازديد : 30197 بار نمايش يافته است .

کلمات کليدي : : ویتامین رزمی بوکس ورزش تغذیه

در مورخه : دوشنبه، 22 خرداد ماه، 1396 (_IP_ADDRESS : )
But the overall observation with regard to appearance as a classic low-top basketball shoes, the evolution of the light and flexible design feeling [url=http://www.kyrie3.com]kyrie 3[/url] no longer exists, more present a biased to your heald academy of layout. As low-end combat compilation of Nike, live2017 not Nike weave sneaker sole, fly line are all accepted as "standard" uppers and shoelaces system of science and technological know-how. Is a simple architectural net cloth + finish. However, in just a new foot, but can experience lightsome sense of shared surface. At the very same time, followed by [url=http://www.lebron-14.com]lebron 14[/url] the full foam filler is also excellent package minus the Calf msucles. Lace up, after your instep and feet more [url=http://www.kyrieirvingshoes.us.com]kyrie irving shoes[/url] joint. The most surprising is that the root of large belt, but also to the parcel. Together with Michael Owen 2 hole different reinforcement of ankle and instep. Live2017 bind is always to allow the shoe system and feet perfect fit. But this is merely temporary, the foot feels only on foot at the time. After the warm-up, can already feel the ball. It is also have most of the ball friend that this pair of shoes. This may be some sort of foot feeling fatigue, on startup, essentially reverse layup, obtaining time had no legs. After zhang although there is no ZOOM, only pylon distress glue. But in some practical small make way up said it cushioning performance for daily will likely be enough. Pylon be set-up is very good!!! Very soft, and not very play, for actual combat is often a perfect match! Tag: [url=http://www.kyrieirvingshoes.net]kyrie irving shoes[/url] [url=http://www.adidasboost.us.com]adidas boost[/url] [url=http://www.balenciagashoes.us]balenciaga shoes[/url] [url=http://www.asicsgelkayano.com]asics gel kayano[/url] [url=http://www.ultraboostadidas.us]ultra boost adidas[/url] [url=http://www.kyrie2shoes.com]kyrie 2 shoes[/url] [url=http://www.curry-1.com]curry 1[/url] [url=http://www.curry3shoes.com]curry 3 shoes[/url] [url=http://www.michaeljordanshoes.us]michael jordan shoes[/url] [url=http://www.kdshoes.us.com]kd shoes[/url] [url=http://www.lebronsoldier10.us.com]lebron soldier 10[/url]
_REPLY ]


در مورخه : پنجشنبه، 25 خرداد ماه، 1396 (_IP_ADDRESS : )
Meanwhile, Durant studied the mannerisms of the players on his table. "They just liked one another so much and had been so relaxed, " they says. "I thought, ' These include some chill-ass dudes My spouse and i wouldn' t mind hooping [url=http://www.kdshoes.us.com]kevin durant shoes[/url] having. ' I wasn' big t even asking, ' How must we play together? ' I was asking, ' Where do y' all get eat, do y' all go out together? ' " Just read was salient questions for Durant. As close as individuals presumed he and Westbrook was, they were never considerably more than work friends, he or she says. "We had our own cliques that people hung with on your way. Russell had his fellas, I had mine. It had been never a bad matter. Just how it ended up being. " For the dude who' d grown up friendless through grade college and preps, the pull of the people stars and their shared affection [url=http://www.curry-shoes.com]curry shoes[/url] need to have felt like a pleasant banner. All his living, he' d been taking walks alone, a party of one in the desert. Right now, at last, his group called out to him or her. Who among us might have said no? That Sunday, after everyone had experienced their say, including reps from your Thunder, whom he discovered twice, he brooded alone inside a hot tub for a couple of hours, agonizing over the choice. Finally, he went in order to bed, unsure what to perform. When he woke, on 5 a. m., this individual heard one word throughout his head: Warriors. This individual went and rousted Kleiman, then prepared himself to produce the hardest phone contact of his life. "It seemed to be rough, talking to [Thunder GM] Mike Presti and [owner] Clay surfaces Bennett. I cried and got emotional, I' ll input it like that. " He texted Westbrook the news, but didn' t telephone him they hadn' t really talked from the process. Asked why, Durant offers a shrug. They' d acquired those years together, fought as hard as two men can when they' re also outnumbered. Sometimes, when it ends, you let your silence speak; words just don' t seem adequate, for better or a whole lot worse. Each fall for days gone by [url=http://www.stephencurry.us.com]stephen curry shoes[/url] five years, the Warriors have staged a pickup game from the best players in San Quentin penitentiary in California. It' s always a special and sour day inside the walls of that known pen. Looming over the yard would be the country' s largest death row, where more in comparison with 700 killers wait out there their bids in dilapidated tissues. The general population is overcrowded and divided with racial lines. "Shit can pop any second here, " says an inmate referred to as Wall Street, sitting beside me with a bench before the game. "Everyone hates everyone, and not today. Today, that disturbance is ceased. ".
_REPLY ]


در مورخه : پنجشنبه، 9 آذر ماه، 1396 (_IP_ADDRESS : )

Salomon Shoes

trx workout plan

kate spade new york

Air Max 90 Enfant

ray ban sunglasses

michael kors online

ray ban glasses frames

tiffany

adidas yeezy boost 350

Nike Air Max Flywire

omega watches for sale

michael kors outlet sale

outlet sale online

Michael Kors Handbags Outlet Sale

pandora charms sale

Nike Air Max 90 pas cher france

kate spade outlet online store

pandora rings

hermes outlet store

ugg

birkenstock sale

michael kors outlet sale store

skechers shoes sale

Burberry Shirt - Official

kate spade outlet sale

coach shoes

Air Max 90

oakley outlet sale

michael kors australia

Coach Outlet Coupon

Nike Air Max LTD

Nike Air Max Lunar 90 Damen

Markenschuhe

Jewelry Armoire - Official

Jordan Fusion Homme

under armour shoes online

Engagement Rings - Official

coach factory outlet sale

Jewelry Armoire - Official

Wholesale Outlet Sale

oakley outlet online store

prada factory outlet

Lunette Oakley Ducati Scalpel en soldes

Prada Sunglasses - Official

wordpress

rayban glasses

eznara

authentic shoes

coach carter

michael kors australia online

jimmy choo heels on sale

pandora bracelet

michael kors bags

evbid

swatch store

michael kors outlet online store

pandora rings

coach outlet

Ray Ban Outlet store

Jared Jewelry - Official

puma sale

burberry bags

birkenstock canada sale

kate spade outlet online store

diesel watches for men

michael kors australia

pandora necklace sale

small business

hot burberry bags

kate spade outlet

michael kors outlet

michael kors black friday sale

Nike Air Max 90

pandora charms sale

pandora rings

michael kors outlet sale

louis vuitton online

michael kors bags outlet

kate spade official

Nike Air Max TN

kate spade outlet online sale

ray ban sunglasses

Nike Air Jordan Homme

black friday ads

pandora rings

hermes bag birkin

Nike Air Jordan

coach handbags

chrome hearts jewelry

Mens Sunglasses

Dreamland Jewelry - Official

Air Max 90 Femme

coach

best website directory

Nike DUNKSB

ray ban australia store

oakley australia

kate spade outlet

Michael Kors

lzm11.30

_REPLY ]


در مورخه : پنجشنبه، 24 اسفند ماه، 1396 (_IP_ADDRESS : )

coach outlet online

 

birkenstock shoes outlet

 

ray ban glasses

 

moncler outlet online

 

canada goose coats

 

coach outlet store online

 

cheap oakley sunglasses

 

kate spade outlet store

 

coach outlet online

 

moncler sale

 

michael kors outlet online

 

ralph lauren sale

 

cheap jordans free shipping

 

cheap ray ban sunglasses

 

adidas

 

uggs outlet

 

nba jerseys cheap

 

cheap oakley sunglasses

 

michael kors outlet store

 

coach factory outlet

 

louis vuitton factory outlet

 

canada goose jackets

 

canada goose coats

 

nmd adidas

 

adidas outlet

 

nike shoes

 

longchamp bags

 

michael kors

 

fitflops sale

 

nike shoes

 

ralph lauren uk

 

coach factory outlet online

 

nike sneakers

 

adidas superstar shoes

 

ralph lauren sale

 

nfl jerseys

 

ugg boots

 

red bottoms

 

michael kors outlet online

 

coach factory outlet

 

nike outlet online

 

air max

 

ralph lauren uk

 

pandora charms outlet

 

the north face jackets

 

adidas yeezy boost

 

coach factory outlet online

 

pandora charms outlet

 

yeezy boost 350

 

canada goose jackets

 

polo ralph lauren outlet

 

adidas outlet store

 

moncler uk

 

ugg outlet

 

pandora charms

 

canada goose jackets

 

ralph lauren outlet

 

polo ralph lauren outlet

 

mbt shoes sale

 

canada goose sale

 

cheap air jordans

 

ugg boots outlet

 

nike outlet online

 

moncler outlet online

 

hermes handbags

 

cheap jordans for sale

 

canada goose jackets

 

moncler sale

 

air max shoes

 

ray ban sunglasses sale

 

jordan shoes for sale

 

moncler coats

 

mcm bags

 

coach factory outlet

 

adidas nmd r1

 

polo ralph lauren

 

nike outlet store

 

moncler jackets

 

canada goose

 

retro 11

 

kate spade handbags

 

birkenstock outlet

 

yeezy shoes

 

hermes bags

 

birkenstock outlet

 

cheap jordan shoes

 

new balance outlet

 

birkenstock sale

 

vans outlet

 

uggs on sale

 

reebok outlet

 

nike sneakers

 

coach factory outlet online

 

yeezy boost

 

polo ralph lauren outlet online

 

birkin handbags

 

pandora outlet

 

kate spade handbags

 

moncler coats

 

cheap nike shoes

 

supra for sale

 

valentino outlet

 

air jordan shoes

 

ray ban sunglasses outlet

 

ralph lauren outlet online

 

mlb jerseys

 

michael kors outlet canada

 

pandora charms sale

 

polo ralph lauren outlet

 

fitflop sandals

 

canada goose jackets

 

pandora jewelry store

 

discount ray ban sunglasses

 

coach outlet online

 

ralph lauren

 

cheap air max

 

ugg sale

 

polo ralph lauren outlet

 

polo ralph lauren outlet online

 

canada goose jackets

20180315yuanyuan

_REPLY ]


در مورخه : دوشنبه، 27 فروردين ماه، 1397 (_IP_ADDRESS : )

20180416lck

louis vuitton outlet

lakers jerseys

uggs on clearance

cheap football shirts

canada goose outlet

michael kors uk

soccer jerseys

yeezy boost

burberry outlet

canada goose outlet store

christian louboutin

michael kors outlet online

fitflops

pandora jewelry

fitflops sale clearance

michael kors outlet clearance

ray ban sunglasses

canada goose jackets

pandora jewelry

michael kors uk

polo ralph lauren

mlb jerseys wholesale

ralph lauren outlet

oakley sunglasses wholesale

polo ralph lauren

michael kors outlet

polo outlet factory store

longchamp bags

true religion jeans sale

coach outlet online

coach outlet

polo outlet

ugg outlet online

tory burch outlet

michael kors outlet clearance

coach outlet

coach outlet

chrome hearts clothing

polo ralph lauren

mulberry bags

michael kors outlet

coach outlet store online

michael kors outlet online

true religion outlet store

michael kors outlet online

reebok shoes

lacoste outlet

cazal sunglasses

ralph lauren polo

ugg boots on sale

hermes belts

ferragamo shoes

coach factory store

cheap oakley sunglasses

coach outlet store

cheap basketball shoes

jordan shoes

coach outlet

tory burch outlet

oakley sunglasses

ugg outlet

ray ban sunglasses

mulberry handbags

ugg outlet

cheap oakley sunglasses

canada goose outlet

warriors jerseys

polo ralph lauren outlet

true religion jeans

trailblazers jerseys

nike shoes outlet

christian louboutin shoes

nike store uk

coach outlet

canada goose uk

kate spade sale

michael kors outlet

michael kors handbags

bottega veneta outlet online

uggs on sale

christian louboutin sale

true religion outlet

cheap ugg boots

nfl jerseys wholesale

christian louboutin outlet

michael kors outlet online

true religion outlet store

oakley sunglasses

ray ban sunglasses

soccer jerseys

ugg boots clearance

canada goose outlet online

cheap jordans

ysl outlet online

coach factory outlet

ugg boots on sale

canada goose outlet store

kate spade sale

cheap ray ban sunglasses

adidas wings

20180416lck

_REPLY ]

 
نام شما: [ عضویت ]

نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]
static ©